Опубліковано

“Кураж” покорив глядачів в Чернігові.

З 27 по 29 квітня відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Санич» у місті Чернігові, на який був запрошений колектив Відкритого молодіжного театру «Кураж» Сумського державного університету разом з виставою «Те, що не вмирає» за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня».

Даний фестиваль був створений за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, а місцем проходження основної частини став Чернігівський обласний театр ляльок ім. О.П. Довженка.  Гостями стали безліч дорослих та дитячих колективів із різних міст. Були представники з Києва, Чернігова, Чернівців, Прилук, Миколаєва,Гомеля та з міста Суми.

Місією Відкритого молодіжного театру «Кураж» стало відкриття даного фестивалю. Глядачі та журі досить високо оцінили спектакль, про що говорять нагороди. Адже ми вибороли такі номінації: краща головна жіноча роль – Інна Холява, студентка групи ФС-61а ННІБТ «УАБС» (роль Мавки), та Король епізоду – Олександр Сикса, студент групи БС-41а ННІБТ «УАБС» (роль дядька Лева), а також дипломи за оригінальність і виразність костюмів та за кращий акторський ансамбль. Можна сказати, що колектив став окрасою даного міжнародного фестивалю, про що говорять захоплення та овації глядачів та почесного журі. Адже, як висловились журі, гра акторів на сцені була настільки правдоподібною, щирою та

була сильна самовіддача,  що професійним акторам необхідно повчитися у даних аматорів.

До програми даного фестивалю також ввійшов майстер-клас з акторської майстерності від Естрадного театру «Шарж» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ), який був проведений у Художньому музеї. Саме тут навчали як правильно зосереджувати увагу, знаходити компроміс між мімікою та пластикою, працювали над сценічною мовою, розвивали уяву та фантазію. Безумовно, даний майстер-клас  допоміг покращити акторські здібності та знайти щось новеньке не лише для досвідченого актора, а й для дитини.

Можна сказати, що протягом цих 3 днів студенти набралися безцінного досвіду та продемонстрували власні акторські можливості, від яких глядачі були в захваті. Неодмінно, в наступному році організатори цього фестивалю не забудуть за Відкритий молодіжний театр «Кураж» і будуть в очікуванні захоплюючої вистави від Ірини Небилової.