Міжнародний фестиваль фольклору та інструментальної музики "Золота скарбничка"

24-25 жовтня у м. Запоріжжя відбувся Міжнародний фестиваль фольклору та інструментальної музики "Золота скарбничка", в якому взяли участь близько 300 учасників віком від 6 до 40 років. Конкурсанти змагались у номінаціях вокального та інструментального жанру. Студенти СумДУ вкотре продемонстрували високий рівень виконавської майстерності у номінаціях "вокал - народна пісня - соло" та "народна пісня - ансамбль".

Вокальний ансамбль «Імпровіз», у складі якого виступали студентка факультету ТеСЕТ Ольга Оприско, викладач цього ж факультету – Сергій Шарапов і студентка факультету ІФСК – Анна Микитенко, підкорювали запорізького глядача та членів журі «Віночком українських народних пісень» та сучасною інтерпретацією відомої народної пісні «Цвіте терен». Студентка факультету ІФСК – Вікторія Ковтун, як завжди здивувала слухачів силою свого голосу в пісні «Ой на горі ярмарок» та емоційністю виконання ліричної композиції «Ой стоїть козак». А ще одна представниця ІФСК – Анна Микитенко підкорила членів журі красою тембру, чистотою інтонування та вмінням створити на сцені яскравий образ. Також, наші студенти стали учасниками Гала-концерту фестивалю, в якому виконали не тільки свої номери, а ще й Гімн фестивалю «Золота скарбничка» разом з його авторкою – композитором, поетом і режисером – Людмилою Честнєйшою.

Як зазначив один із членів журі, Віктор Гребенік, судді були здивовані, дізнавшись, що представники нашого колективу не є студентами факультету мистецтв, а навчаються на спеціальностях «переклад» та «стандартизація і сертифікація». Відмітивши прекрасні вокальні та акторські дані, журі нагородило студентів СумДУ дипломами лауреатів фестивалю. За результатами виступів ансамбль «Імпровіз» зайняв ІІ місце у своїй категорії, Вікторія Ковтун теж стала «срібною призеркою», а сольний виступ Анни Микитенко був удостоєний дипломом лауреата І ступеню.

Разом з тим, організатори фестивалю нагородили Вікторію Ковтун сертифікатом на участь у Міжнародному фестивалі в Греції, а присутні у складі журі діячі мистецтв, запросили наших виконавців на престижні конкурси, зокрема, на Міжнародний фестиваль "Зірки Адигеї" та на фестиваль міністерства культури України "Київський колорит".