«Школа сміху» або «Не надо стесняться»

17 жовтня в СумДУ пройшла «Школа Сміху» КВН для шкільних команд. Цього року звичні ігри веселих та найкмітливіших дещо модернізувалися і пройшли в новому форматі, на зразок «Ліги Сміху» на 1+1. Вісім команд змагалися за кубок, а десять тренерів, серед яких Олексій Прийменко – переможець шоу «Розсміши коміка», директор Ліги «Sagacitas»; Фелікс Редька – керівник творчого об'єднання «Ренесанс»; Леся Калина – переможець відкритої ліги КВН «Сумка» фіналіст Регіональної Ліги МС КВН «Vostok.UA» обирали собі команду, яку будуть тренувати протягом сезону і змагатися разом з нею за звання Чемпіона Сумської шкільної Школи Сміху 2015-2016 років.

Останнім часом серед молоді поширюється така думка, що шкільний КВН зовсім не цікавий, що в ньому мало дійсно гарних жартів від яких по-справжньому смішно. Та чи дійсно це так? Нам вдалося поспілкуватися з тренерами «Школи Сміху» Олексієм Прийменком та Феліксом Редькою, вони висловили власну думку про шкільний КВН, згадали себе в шкільні роки і зробили деякі прогнози щодо фіналістів.

Ви − керівник творчого об'єднання «Ренесанс», людина, яка в більшості асоціюється з КВНом, скажіть, спостерігаючи за виступами шкільних команд, чи нагадували вони Вас на початку кар'єри?

Фелікс: Цей сезон особливо нагадує мій перший рік в Шкільній Лізі. Міцна харківська команда, тріо з 9-ої школи, міцна дівоча команда. Мої аналогії зрозуміють тільки великі фанати сумського КВН, але, як це не дивно, все повертається на круги-своя.

Судячи шкільні команди на КВН, чи робили Ви якісь поблажки їм, виходячи з того, що вони діти?

Олексій: Звісно ні, у всіх команд однакові умови. До того ж, ми їх не таксудили, як обирали собі команду на весь сезон.

Слухаючи виступи команд, чи одразу Ви вирішили, що для кураторства виберете «Просперітас»?

Олексій: Це вони мене обрали на розминці. З командою я знайомий, і цю гімназію дуже люблю, тому я дуже задоволений цим.

Феліксе, чому Ви обрали для навчання команду «Троє в лодке», чи вплинув на вибір той факт, що ця команда, як і ти, з 9-ї школи?

Фелікс: Не буду лукавити, цю команду я почав тренувати ще до «Школи Сміху». Так вийшло, що команда виявила бажання піти в сезон, а організатори запросили мене тренером. Приємний збіг обставин :)

Є команди, які не перший раз беруть участь в Лізі КВН, чи можете Ви відмітити команди, які стали на рівень кращими, ніж в минулих іграх?

Олексій: Бальний проспект постійно вдосконалюється. Вважаю їх фаворитами цього сезону.

Саме на цю команду Ви робите ставку?

Олексій: Думаю, вони будуть як мінімум серед призерів.

Ось такі прогнози від тренерів. А як це виступати на сцені СумДУ перед великою кількістю глядачів, перед відомими й успішним КВН-щиками? Скільки потрібно часу для підготовки і чи не заважає вона навчанню? Про деякі секрети успіху розповіла Михайличенко Аліна – учасниця команди «Антресоль».

Скільки разів ти вже в складі «Антресоль» виступаєш на КВН? Скільки років вашій команді?

Аліна: Команда «Антресоль» грає в шкільній лізі вже три роки. Я приєдналася до колективу минулої осені. Виходить, граю з ними вже другий сезон. За рахунком, це вже п'ята гра, якщо я не помиляюся.

Звідки ви берете жарти?

Аліна: В нас є керівники – Андрюша та Настюша. Вони пишуть матеріал, який буде підкреслювати наш характер, наші образи. Також вони допомагають з подачею, підбіркою музики, костюмів і таке інше. Наша команда тримається на них!

Ви − суто жіноча команда, чи бувають у вас розходження думок і поглядів в колективі?

Аліна: Як і в будь-якому, особливо в жіночому, колективі в нас, звісно, трапляються протиріччя, але вони мінімальні і швидко вирішуються.

Скільки часу у вас пішло на підготовку до «Школи Сміху»? Чи не заважає це навчанню?

Аліна: Ми готувалися близько двох тижнів. Звісно, часу мало, тому що крім КВН у всіх робота, навчання, тренування, свої репетиції. Але завжди потрібно від чогось відмовлятися заради улюбленої справи. Потрібно чимось жертвувати.

І чим довелось пожертвувати особисто тобі?

Аліна: Тренуваннями, своїми репетиціями. Але я ні про що не жалкую. КВН надихає, інтригує, на репетиціях завжди дуже весело. Ти приходиш на КВН як додому, знаючи, що тебе зрозуміють, підтримають, піднімуть настрій. КВН − це вже не просто швидкоплинне захоплення, це стало улюбленим зайняттям всієї команди.

Які поради ти дала б командам, які тільки говорять «перші жарти» в КВН?

Аліна: 1. «Не надо стесняться»
2. Не бійся пробувати щось нове: приміряти нові образи, грати в новому амплуа.
3. Слухай своїх керівників і редакторів. Вони, завдяки своєму досвіду, знають, що ближче глядачам, що їм подобається.

Як бачимо, від віку не залежить якість жартів та успіх команди. Виходячи на сцену діти перестають бути дітьми, хоча б тому, що деколи піднімають зовсім не дитячі теми. Більшість відомих КВН-щиків починали свою кар'єру саме з шкільної ліги. Тому хто знає, можливо одна з цих шкільних команд у майбутньому стане доволі відомою, хтось стане зіркою шоу на телебаченні, а хтось стане найбажанішим суддею на КВН.

Дар’я Данілова, Школа журналістики СумДУ

За підсумками гри склалися такі пари на сезон:

"Бальный проспект" + Олександр Проценко

"Антресоль"+ Євген Сосовський